CBC
Zamknij menu

Aktualności / Eventy

Strona główna breadcrumb separator copyCreated with Sketch. Aktualności/Eventy breadcrumb separator copyCreated with Sketch. Lider wśród obiektywów

21 czerwca 2024

Lider wśród obiektywów

Lider wśród obiektywów

Obok GANZ Security, w ofercie CBC znajduje się znana na całym świecie marka obiektywów przemysłowych Computar.

Computar to japońska marka obiektywów przemysłowych, która może poszczycić się największym udziałem w rynku na świecie. Jej historia sięga 100 lat wstecz, kiedy to powstała Grupa CBC.

Computar już od pół wieku jest liderem w swojej branży – w 1974 roku CBC po raz pierwszy rozpoczęła produkcję obiektywów do kamer monitoringu. Szybko zdobyła uznanie w tej dziedzinie, a w 1981 roku marka Computar została stworzona jako marka producenta zajmującego się produkcją obiektywów. Produkcja stale rosła wraz z ekspansją CBC Group na rynki globalne i utrzymuje się na wysokim poziomie do dziś.

Innowacyjność w opracowywaniu produktów, jest podstawą rozwoju marki. Computar nieustannie dąży do tworzenia nowych rozwiązań, napędzanych technicznymi umiejętnościami i kreatywnością swojego zespołu oraz partnerów biznesowych na całym świecie.

Innowacyjność w opracowywaniu produktów, jest podstawą rozwoju marki. Computar nieustannie dąży do tworzenia nowych rozwiązań, napędzanych technicznymi umiejętnościami i kreatywnością swojego zespołu oraz partnerów biznesowych na całym świecie.

COMPUTAR MACINE VISION

Security i Machine Vision - różnorodne potencjały, przenikające się technologie

Obiektywy dedykowane do zastosowań w systemach bezpieczeństwa (SECURITY) to linia produktów charakteryzująca się optymalną wydajnością w różnych środowiskach, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach, takich jak burze, niskie temperatury i zaawansowane systemy wymagające współpracy z aplikacjami analizy wideo i widzenia w nocy.

Z drugiej strony, obiektywy z serii FA (dedykowane MACHINE VISION) oferują szeroki wachlarz funkcji, takich jak wysoka rozdzielczość i elektryfikacja, i znajdują zastosowanie w każdym etapie procesu produkcyjnego. Obejmuje to kontrolę płytek drukowanych, hermetyzację opakowań, automatyczną obsługę urządzeń przetwarzających, kontrolę jakości i sortowanie materiałów.

Doświadczenie Computar w obu tych dziedzinach pozwala firmie wyznaczać nowe trendy w takich obszarach, jak robotyka przemysłowa i systemy mobilne, gdzie spodziewamy się zobaczyć nowe osiągnięcia technologiczne.

Ponadto obiektywy COMPUTAR znajdują swoje zastosowanie w systemach ITS, zaliczanych do inteligentnych systemów transportowych mających na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa podroży, skrócenie czasu przejazdu, bardziej efektywne wykorzystanie sieci transportowej.

Trendy i problemy rynkowe

Wraz z rozwojem czujników obrazu w systemach wizyjnych, gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie na wyższą rozdzielczość, szersze zakresy długości fal i bardziej zaawansowane funkcje. Zastosowanie sztucznej inteligencji staje się coraz powszechniejsza, a rosnące potrzeby społeczne w zakresie bezzałogowych fabryk i Internetu Rzeczy (IOT) wymuszają na firmach dostosowanie się. Computar wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, oferując innowacyjne produkty oparte na sztucznej inteligencji, takie jak zdalnie i cyfrowo sterowane obiektywy. Firma poszerza również zakres stosowanych długości fal, opracowując obiektywy inspekcyjne wykorzystujące podczerwień, ultrafiolet i światło widzialne.

Computar zapewnia swoim Klientom nową wartość dzięki coraz bardziej zaawansowanym obiektywom przemysłowym, oferującym takie funkcje jak:

  • Wysoka rozdzielczość (do 45MP)
  • Rozszerzony zakres długości fal  (ViSWIR)
  • Integracja z Internetem Rzeczy (IoT)
  • Zdalne sterowanie  (LensConnect

Nasi dealerzy


All right reserved by CBC Poland

Projekt i wykonanie strony: strony internetowe Lublin Mits

Zamknij okno wyszukiwarki